В Національному природному парку «Тузлівські лимани» завершено конкурс «Менше сміття – краще життя»

7 Червня 2018, 13:52
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

Національний природний парк «Тузлівські лимани» (Одеська область) до Дня вторинної переробки, який відзначають 15 листопада, проголосив конкурс «Менше сміття - краще життя». Мета конкурсу – навчити дітей базовим речам у сфері поводження з відходами: розрізняти органічні відходи, які можна компостувати, та неорганічні, які у свою чергу,  треба збирати роздільно, щоб згодом їх переробили і виготовили різні корисні речі. 

До участі у конкурсі були запрошені навчальні заклади, що знаходяться на суміжній з національним парком території.

Працівників Парку до оголошення конкурсу спонукало те, що несанкціоновані сміттєзвалища стали брудною «візитівкою» Татарбунарського району і зокрема рекреаційних зон, засмічені цінні природні території, як результат відсутнього управління відходами на рівні сільради. Чому ми почали зі шкіл? По-перше, тому що школа в селі є осередком знань та культури і, по-друге, тому що важливо дати ці знання саме дітям, вони є двигунами прогресу.

Завершення конкурсу було приурочене до Всесвітнього дня Землі, яке відзначається 22 квітня.

17 та 20 квітня конкурсна комісія відвідувала навчальні заклади для підбиття підсумків. Перевіряли облаштування місць для роздільного сміття та компостних куп, проводили опитування учнів навчальних закладів щодо конкурсу, заходів проведених в їхній школі та чи сортують сміття саме вони.

Визначення переможців конкурсу здійснювалось підсумковим оцінюванням діяльності шкіл за певними критеріями.

Переможцем конкурсу стала Приморська загальноосвітня школа. Директор, учні та вчителі якої найбільш відповідально поставились до поставленого завдання та набрали найвищу кількість балів. Від національного природного парку «Тузлівські лимани» вони отримали диплом та цифрову метеостанцію, яка дасть можливість учням здійснювати дослідницьку роботу, збирати важливі метеодані.

Інші школи-учасниці набрали однакову кількість балів, тому всі отримали дипломи за участь та цінні подарунки (ЗD годинники). Ще в якості подарунку 25 учнів зі шкіл-учасниць безкоштовно візьмуть участь у літній учнівській екологоосвітній експедиції «ТузЛім», яку вперше організовує національний природний парк «Тузлівські лимани».

Перший крок на шляху до ефективного управління сміттям зроблено. Головне, щоб робота у цьому напрямку здійснювалася не лише в рамках конкурсу, а стала нормою життя.