Остап Семерак: «Україна затвердила цьогорічний Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів»

23 Травня 2018, 11:44
Новини Оцінка впливу на довкілля Зміна клімату та озоновий шар Діяльність міністра Діяльність міністерства

Міжвідомча комісія із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату  затвердила проект Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2016 рр. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«За результатами обговорення комісія одноголосно схвалила проект Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2016 рр. Найближчим часом Мінприроди передасть його до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Це означає, що  Україна послідовно виконує свої міжнародні  зобов’язання», - пояснив Остап Семерак.

Згідно із даними цьогорічного Національного кадастру, традиційно високими залишаються  викиди у енергетичному секторі, сільському господарстві та секторі відходів і їх переробки.

«Аналіз Національного кадастру демонструє невелике, але зростання викидів парникових газів в Україні, що пов’язано, у першу чергу, з відновленням росту національної  економіки. З одного боку – це хороші новини для українців, а з іншого – підтвердження актуальності впровадження  Стратегії  низьковуглецевого розвитку, яка передбачає більш широке впровадження енергоефективних технологій та переоснащення виробництв», - пояснив Остап Семерак.   

Він зазначив, що скорочення викидів парникових газів в Україні протягом кількох попередніх років  відбувалося, в основному, унаслідок зменшення використання енергетичних ресурсів через спад ВВП та події на Донбасі й в Криму.  При цьому Остап Семерак нагадав, що Російська Федерація щороку намагається включити дані про АР Крим у звітність про викиди та абсорбцію парникових газів і Україна виступає проти цього.

«Цього року Сторони та Секретаріат РКЗК ООН, як і в попередні роки, також  підтримали Україну, не допустивши оприлюднення на сайті Секретаріату інформацію, яку Росія подала з даними щодо території Криму", – нагадав Остап Семерак.

Міністр також переконаний, що саме Паризька кліматична угода та розроблена на її вимогу Стратегія низьковуглецевого розвитку дозволить провести в Україні загальну технологічну модернізацію та  більш ширше  впровадження альтернативних джерел енергії, що у результаті призведе до скорочення викидів парникових газів. Також він розповів, що минулорічний Кадастр пройшов внутрішню (in country) перевірку групою міжнародних експертів.

«Тиждень тому було опубліковано остаточний звіт і він свідчить, що Україна успішно пройшла перевірку. Це і першу чергу, результат і висока оцінка роботи фахівців, які працювали над торішнім Кадастром. Маю надію,  що так буде і з цьогорічним», - резюмував Остап Семерак.

Довідково: Національний кадастр антропогенних викидів з джерел та абсорбції поглиначами парникових газів є базою показників щодо викидів і поглиначами парникових газів у всіх секторах промисловості, сільському господарстві, енергетиці, лісовому секторі, секторі відходів та їх переробки, низці інших галузей.