У Славутичі міжнародні експерти обговорили процес зняття ЧАЕС з експлуатації, систему поводження з радіоактивними відходами

7 Травня 2018, 21:13
Новини Радіаційний захист ЧАЕС та зона відчуження

Під час Міжнародної конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 18, що проходила у Славутичі, перший заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Олег Насвіт взяв участь у панельній дискусії стосовно перспектив розвитку зони відчуження і ролі Славутича у них.

«Ми високо цінуємо вклад Славутича у функціонування зони відчуження, адже основна кількість кваліфікованого персоналу, що тут працює, це саме славутичани. Ми впевнено дивимось у майбутнє зони відчуження і бачимо там розвиток науки, технологій та освіти, тож агентство зацікавлене у збалансованому розвитку всіх громад навколо цієї території», – повідомляє перший заступник Голови ДАЗВ Олег Насвіт.

Учасниками конференції стали понад 200 фахівців з Білорусі, Німеччини, Польщі, США, України, Франції, Чехії, Японії, що представили 90 доповідей. Зокрема, розглядались питання зняття АЕС з експлуатації, поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, інформаційних технологій підтримки цих процесів, а також проблеми збереження навколишнього середовища та реінтеграції території й адаптації населення у зв’язку з виведенням з експлуатації АЕС, що була містоутворюючим підприємством.

У рамках заходу також відбувся хакатон «Славутич – місто нових ідей» для молодих ІТ-спеціалістів, в якому 10 команд мали за 24 години розробити продукт чи його прототип, що потрібен місту ідей ХХІ століття (енергозбереження, екологія, транспорт, технології тощо). Переможцями стали команди студентів НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Київського національного університету будівництва і архітектури.

В останній день конференції учасники відвідали промисловий майданчик Чорнобильської АЕС, оглядовий павільйон нового безпечного конфайнмента і міст Чорнобиль та Прип'ять, щоб отримати максимально повне уявлення про аварію на ЧАЕС та прогрес у подоланні її наслідків.

«Обмін досвідом та напрацювання нових знань стосовно попередження та ліквідації наслідків ядерних катастроф – надзвичайно важливі для покращення співпраці наших країн та підвищення рівня ефективності науково-практичних досліджень у цій сфері», – коментує перший заступник Голови ДАЗВ Олег Насвіт.

За результатами конференції INUDECO-2018 буде видано збірник матеріалів (тез та статей) доповідачів.

Довідково:

Співорганізаторами заходу стали виконавчий комітет Славутицької міської ради та Інститут проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України, безпосереднім організаційним комітетом виступило КП «Агентство регіонального розвитку» Славутицької міської ради. Партнерами конференції стали: Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція», Державна науково-дослідна установа «Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології», Славутицька філія Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інститут проблем математичних машин і систем Національної академії наук України, Відокремлений підрозділ державного підприємства «НАЕК Енергоатом» «Атомремонтсервіс», Консорціум «NOVARKA», компанія «Digital Data Pro».