200 українських шкіл стали переможцями проекту «Компола»

3 Травня 2018, 15:22
Новини Діяльність міністра Діяльність міністерства

Сьогодні,  3 травня 2018 року, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак і Міністр освіти і науки Лілія Гриневич оголосили  результати еко-освітнього конкурсу «Компола».

Захід відбудеться у гімназії біотехнологій №177 м. Києва.

Серед 200 шкіл-переможців навчальні заклади в усіх куточках України  і навіть прифронтових Луганській та Донецькій областях.

Серед них: 12 шкіл-інтернатів, 22 опорні школи, 1 спеціалізована школа для дітей з особливими потребами  та 165 загальноосвітніх шкіл.  

«Екологічна освіта може змінити майбутнє. Старшокласники, з якими ми сьогодні зустрічалися, точно люди майбутнього. Вони глибоко розбираються в екологічних проблемах.Часом ловив себе на думці, що спілкуюсь з вузькопрофільними фахівцями. Ці діти житимуть в іншому світі, де найціннішими ресурсами будуть не нафта і газ, а вода і повітря», - сказав Остап Семерак під час спілкування із старшокласниками гімназії біотехнологій.

Він також  закликав школярів  бути свідомими і вже сьогодні  починати берегти природні багатства світу. Міністр процитував вислів  Президента Франції Еммануеля Макрона, який сказав, що не існує Планети Б, і у людства немає жодного запасного плану, окрім порятунку і збереження нашої планети.

Міністр підкреслив, що Мінприроди і надалі буде підтримувати  подібні проекти і використовувати будь-яку можливість заради підвищення рівня екологічної  свідомості українців.

«Півроку тому ми підтримали ініціативу 11-річного киянина Нікіти Шульги, який запропонував проект компостування органічних відходів із шкільних їдалень. Цей юнак мене просто вразив своїм рівнем екологічної  свідомості в такому віці. Разом з моєю колежанкою Лілією Гриневич ми вирішили підтримати проект і  оголосили конкурс серед шкіл на участь у проекті «Компола». Сьогодні маємо 200  шкіл, в яких буде встановлено компостер для переробки органічних відходів», - сказав Остап Семерак.

Міністр подякував Міністерству освіти і науки України за підтримку ініціатив, а колективу школи  Київської гімназії біотехнологій №177 за велику увагу  в навчальному процесі до екологічних проблем.

Встановлення  компосту в школах-переможницях триватиме до  1 вересня цього року.

З детальним переліком переможців  можна ознайомитися за посиланням /news/32336.html

Нагадаємо,  «Компола» – спільний еко-освітній проект Мінприроди та Міносвіти,  спрямований на підвищення рівня екологічної освіти та залучення молоді до практичних навичок сталого розвитку та споживання. Збирання заявок тривало із 10 по 24 квітня цього року. Проект був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк  і успішно реалізований у 32 навчальних закладах  у різних куточках України.

Основна мета - дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію, щодо відповідального споживання.

На подвір’ї 200 українських шкіл, які стали переможцями конкурсу, буде встановлено компостер для переробки органічних відходів із шкільних їдалень.