Остап Семерак: «Загроза для ЄС від Nord Stream-2 прямо пропорційна його довжині»

13 Квітня 2018, 17:31
Новини

Втрати Європейського Союзу від реалізації проекту "Північний потік-2" (Nord Stream 2) вимірюватимуться не у євро, а у втраті  енергетичної свободи, а можливо, і незалежності. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час Київського безпекового форуму.

"Проект Nord Stream 2 - це нова загроза для Європейського Союзу. Мені видається, що величина цієї загрози вимірюється прямо пропорційно довжині нитки потоку, наскільки глибоко він проникає у ЄС. Наголошую, що це не економічний вимір. Втрати будуть вимірюватися не у євро, а у втраті базових цінностей демократії, енергетично безпеки, а відповідно незалежності", - сказав Семерак.

Він зазначив, що світова політика зараз поділилася на дві частини: : тих, хто намагається "загнати монстра у його географічні координати", та тих, хто підігрує Росії, розраховуючи на вигоди від такої співпраці.

" Завзятість, із якою Росія намагається реалізувати цей проект, вимагає швидкої та консолідованої відповіді на цей проект. Ми насправді маємо мало часу.  Якщо ми не зупинимо цей проект, вони отримають новий інструмент. Росія показує себе західному світу як терорист номер один ", - резюмував міністр.

Нагадаємо, уряди Фінляндії та Німеччини видали повні пакети дозволів на будівництво та експлуатацію цього газопроводу.