Суд заборонив будівництво на території НПП «Голосіївський»

11 Квітня 2018, 19:22
Новини Природно-заповідний фонд

Постановою Київського апеляційного господарського суду було  задоволено апеляційну скаргу прокуратури міста Києва щодо  заборони проводити будівельні роботи на території Національного природного парку «Голосіївський».

Нагадаємо, що на земельній ділянці розташованій на території НПП «Голосіївський», площею близько 2,6 га  ТОВ «Авеста-Буд» було грубо порушено вимоги чинного природоохоронного законодавства, а саме  розпочато будівництво офісного комплексу та вирубку дерев.

Приватну компанією  не зупинив навіть виключний статус цих земель, що передбачає спеціальний режим охорони і використання.

З метою зупинення природоохоронного свавілля та захисту інтересів держави Мінприроди зайняло активну  позицію під час розгляду справи  в  Київському апеляційному господарському щодо припинення будівельних робіт та приведення території парку у попередній стан, шляхом звільнення від незаконно розміщених споруд.

Зокрема, Постановою Київського апеляційного господарського суду  з метою недопущення незаконного використання земель природно-заповідного фонду забудовником, а також іншим фізичним та юридичним особами, було заборонено вчиняти, будь-які, дії з проведення підготовчих будівельних робіт, у тому числі видалення зелених насаджень, на спірній земельній ділянці.

Нарізі  це лише запобіжна міра, яка, до прийняття остаточного рішення на користь українського природи, яка, зупинила  знищення території національного природного парку

  

Довідково:

Національний природний парк «Голосіївський» створено Указом Президента України 27.08.2007. Його територія охоплює  понад 4,5 тисячі гектарів і є важливою частиною світової екосистеми та  має особливий, виключний статус, що передбачає спеціальний режим охорони, відтворення і використання.

За темами