Українські та польські фахівці досліджують мобільну установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення

2 Квітня 2018, 15:39
Новини Радіаційний захист ЧАЕС та зона відчуження

Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії (ЦАЛ), яка входить до складу ДСП «Екоцентр», провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50, призначеної для очищення води від забруднюючих речовин, у тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання. Об'єктом випробування було обрано воду з озера Азбучин – однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження.

«Технологія, яку використовує Partner Systems в установці, є поєднанням класичних методів водопідготовки та очищення стічних вод – коагуляції, механічної фільтрації, іонообмінної сорбції та дешевого способу знезараження, тому розробку навряд чи можна назвати новітньою. «Проте досить вражає оформлення установки, її ергономічність та зручність при простоті використання та чималій потужності», – зазначила Юлії Балашевська начальник Центральної аналітичної лабораторії.

Наразі лабораторія займається дослідженням одержаного фільтрату. Фахівці сподіваються, що випробування матимуть позитивний результат та дозволять успішно використовувати установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення.