Держекоінспекція здійснює кризовий моніторинг річки Хомора в Хмельницькій області

15 Лютого 2018, 18:22
Новини Природоохоронний нагляд Відходи та небезпечні речовини

13 лютого 2018 року Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області під час здійснення моніторингу річки Хомора в смт Понінка нижче за течією від гідротехнічної споруди, розташованої по вул. Перемоги,  на поверхні води  виявлено пляму жовтого кольору.

Того ж дня спеціалістами Держекоінспекції  було відібрано проби води в місці забруднення. Наразі тривають інструментально-лабораторних дослідження вмісту забруднюючих речовин.

Крім того,  з  метою встановлення причин забруднення водного об’єкта Держекоінспекцією у Хмельницькій області організовано проведення позапланових перевірок імовірних забруднювачів річки Хомора (ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика «Україна» та КП «Полонне тепловодопостачання»).

Так, 14 лютого було проведено відповідну позапланову перевірку щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика «Україна», в ході якої відібрано проби зворотних вод випуску №1 та поверхневих вод річки Хомора. За результатами аварійної ситуації або аварійного скиду не зафіксовано, а очисні споруди працюють у штатному режимі.

Наразі Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області продовжує в постійному режимі здійснювати державний нагляд (контроль) за фактом забруднення річки Хомора в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства КП «Полонне тепловодопостачання».

Варто відзначити, що ситуація із забрудненням річки особисто контролюється  Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком.