Засідання Координаційної ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України

Опубліковано: 26 Січня 2018, 12:45
Події Природоохоронний нагляд Охорона вод
Початок
02
Лютого
2018 року
10:30
У Мінприроди відбудеться урочисте засідання Координаційної ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України з нагоди відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь.
вулиця Василя Липківського, 35, Київ, 03035

Серед питань, що будуть розглядатися на засіданні:

  –  основні результати та завдання щодо впровадження Рамсарської конвенції в Україні на період 2018-2021 роки;

  –  важливість водно-болотних угідь для збалансованого розвитку міст та інших населених пунктів;

  –  інтеграція водно-болотних угідь до систем планування розвитку населених пунктів;

  –  впровадження принципів басейнового управління та організація моніторингу вод відповідно до Водної рамкової директиви ЄС;

  –  сучасний екологічних стан водно-болотного угіддя міжнародного значення «Тилігульський лиман»;

  –  проблеми створення водно-болотних угідь міжнародного значення у західних областях України;

  –  «Заплава Удаю» – кандидат на включення до списку водно-болотних угідь міжнародного значення;

  –  поточний статус видів-вселенців у водно-болотних угіддях Дунайської дельти.

За пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції інформаційна кампанія 2018 року проводиться під лозунгом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».

Річки, ставки, озера, затоки та узбережжя – ці та інші водно-болотні угіддя у містах роблять їх більш привабливими та придатними для життя. Водно-болотні угіддя формують унікальні міські зелені зони, урізноманітнюють міський пейзаж, є привабливими для прогулянок та відпочинку, зволожують повітря та понижують його температуру, зменшують вплив повеней, поповнюють запаси питної води, очищують води від забруднення тощо.

Протягом тривалого часу спостерігаються процеси стрімкої урбанізації. Очікується, що до 2050 року в містах буде жити 66 % населення планети. На жаль, більшість людей не усвідомлюють цінність та важливість водно-болотних угідь. Досить часто у містах ці угіддя розглядаються як пустки і місця для звалищ або забудови. Вчені підрахували, що з 1990 року площі водно-болотних угідь зменшилися на 64 %, у той час як площі міст активно збільшуються.

Тому, в 2018 році Секретаріат Рамсарської конвенції закликає розглядати водно-болотні угіддя як складову інфраструктури міст і населених пунктів, яка надає унікальні та додаткові можливості для гармонійного і збалансованого розвитку урбаністичного середовища.

Секретаріат Рамсарської конвенції підготував низку матеріалів, які можна знайти за посиланням. 

Перекладені адаптовані та українською мовою матеріали можна знайти за посиланням

Акредитація представників ЗМІ за телефоном: (067) 784 11 53