Обговорення із громадськістю законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів»

Опубліковано: 19 Січня 2018, 14:33
Події Зміна клімату та озоновий шар Консультації з громадскістю
Початок
23
Січня
2018 року
10:00
Київ, вул. Василя Липківського, 35, Орхуський центр (1-ий поверх)

Мінприроди виносить на широке обговорення із громадськістю законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».

Згідно з законопроектом, суб’єктами моніторингу та звітності є оператори установок, що здійснюють викиди парникових газів на території України. Документ розроблено на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за підтримки Світового банку.

Як відомо, на сьогодні відсутня єдина методика розрахунку викидів парникових газів, а також процедура верифікації та відповідний уповноважений орган. Крім того, невизначено правовий статус верифікаторів звітів парникових газів, а законодавство з акредитації не поширюється на них.

Обговорення проводиться з метою реалізації пункту 1 Плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року.

Розроблений Мінприроди законопроект націлений саме на врегулювання цих питань.

Мінприроди організовує проведення попередніх консультацій із заінтересованими сторонами та запрошує долучитися до процесу обговорення згаданого законопроекту.

Консультації з представниками громадських організацій та науки відбудуться в приміщенні Мінприроди,Орхуський центр (1-ий поверх).

Із законопроектом можна ознайомитися за посиланням: /news/31967.html

Контактні особи від Міприроди: Омельченко Вікторія Павлівна (тел.044-594-91-09; v.omelchenko@menr.gov.ua) та Грицак Юлія Миколаївна (тел. 044-594-91-09; JuliaGritsak@menr.gov.ua).