Вперше за багато років Україна в повному обсязі виконала взяті на себе зобов'язання щодо українського внеску до Чорнобильського фонду «Укриття»

20 Грудня 2017, 19:57
Новини ЧАЕС та зона відчуження

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що прийняте Урядом  рішення   про сплату 300 млн. гривень внеску України до ЧФ «Укриття беззаперечний факту оцінений  представники Асамблей  вкладників Чорнобильського фонду «Укриття» як готовність України посилювати екологічну  безпеку в світі. 

Про це він заявив сьогодні під час підсумкової прес-конференції в КМУ.

«1 грудня 2017 року Уряд виконав останнє і важливе зобов’язання, ухваливши рішення про сплату внеску України до Чорнобильського фонду «Укриття». Цим рішенням Україна  у повному обсязі виконали всі взяті на себе фінансові зобов'язання та показала готовність надалі активно  вирішувати проблеми Чорнобильської катастрофи», - сказав Остап Семерак.

Крім того, міністр повідомив, що за ініціативи Мінприроди 11 липня Верховна Рада прийняла пакет законопроектів, які відновлюють цільове фінансування і використання державного Фонду поводження з радіоактивними відходами (РАВ). За його словами, з прийняттям цих рішень кошти будуть використані на розвиток системи поводження з радіоактивними відходами, будівництво сховищ тривалого заощадження та наукових досліджень. 

Остап Семерак також повідомив, що активно триває процес  розвитку об’єктів відновлювальної енергетики у зоні відчуження. 

«Надійшло понад 60 заявок від бажаючих будувати сонячні станції у зоні відчуження. Наразі там  тривають  роботи з підготовки техніко-економічного обґрунтування проекту, які мають бути закінчені на початку 2018 року і здійснюються українськими  та французькими фахівцями», - розповів Міністр. 

Він також нагадав,  що цього року Чорнобильський біосферний заповідник отримав новий науково-адміністративний офіс у м.Іванків (Київщина).