Україна обмінялася досвідом щодо впровадження СЕО з фахівцями країн Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії

17 Листопада 2017, 14:05
Новини Екологічний моніторинг

30 фахівців у галузі екології із України, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану і Молдови взяли активну участь у семінарі та пройшли навчання щодо впровадження та використання інструменту СЕО.

Субрегіональний семінар-тренінг «Обмін досвідом щодо впровадження стратегічної екологічної оцінки (СЕО) і оцінки впливу на довкілля організований Європейською економічною комісією Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН) в рамках фінансованої Європейським Союзом Програми «Екологізація економіки у країнах Східного партнерства» (EaP GREEN) відбувся в Києві   і проходив три дні.

Його мета – подальше поглиблення знань учасників про СЕО та їх здатності в майбутньому проводити навчання в галузі СЕО у відповідних країнах.

В заході  взяли участь  заступник міністра екології та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Микола Кузьо,  керівник програми EaPGREEN Секретаріату Конвенції про оцінку впливу на довкілля в транскордонному контексті та Протоколу про стратегічну екологічну оцінку ЄЕК ООН Єлена Сантер.

«Україна потребує таких семінарів оскільки активно працює над  розбудовою національної системи  стратегічної екологічної оцінки»,- зазначив Микола Кузьо.

 Варто відзначити, що в рамках  семінару-тренінгу були детально розглянуті та опрацьовані:

-         Уроки, отримані на заходах з нарощування потенціалу в області СЕО / ОВД, здійснюваних в рамках програми EaP GREEN;

-         Викладацькі та презентаційні навички: ефективне навчання по СЕО, складання програми і способи подачі інформації, розробка практичних прикладів по СЕО та робота з ними, як організувати групову роботу при проведенні навчання по СЕО;

-         Питання подальшого розвитку і зміцнення національної системи СЕО та ОВД;

-         Транскордонна процедура СЕО;