Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підтримав Всеукраїнський марш за права тварин

15 Жовтня 2017, 15:57
Новини Біорізноманіття Біобезпека

Сьогодні, 15 жовтня 2017 року  Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак взяв участь  у Всеукраїнському марші за права тварин, який відбувся в Києві  та ще 17-ти містах України.  До акція приєдналися не лише зоозахисники і  природознавці, а й декілька сотень  свідомих українців.

«Ставлення до тварин  показує  рівень зрілості  нашого суспільства  та його гуманність. І  тут  голос суспільства надзвичайно важливий. Учасники акції, серед яких багато молоді вкотре показали, що  їм не  байдуже майбутнє довкілля в Україні і вони готові  стати на захист української  природи. Для Мінприроди така  громадська підтримка надзвичайно важлива», - сказав Міністр.      

Остап Семерак переконаний, що екологізувати українське суспільство  можна лише об’єднавшись зусилля  влади і громадськості.

«Ми живемо у природі,  і від нас залежить, її стан і як вона впливатиме на нас. Не втомлююся повторювати, що від стану довкілля залежить якість і тривалість життя  і збереження природи, її представників повинно стати невід’ємною складовою екологічного виховання українців», - сказав Остап Семерак.

Міністр вкотре закликав громадськість бути активною і долучитися до ініційованого Мінприроди публічного обговорення законопроекту щодо удосконалення законодавства з питань захисту тварин від жорстокого поводження.

«Україна – гуманна країна і прийняття цього закону давно на часі. Ще 2013 року парламент  ратифікув Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, тим самим  взявши на себе зобов'язання вживати заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Але, на жаль, досить довгий час українське законодавство  у цій сфері не відповідало прийнятим європейським стандартам. Прийняття парламентом Закону № 2120 стало першим серйозним кроком у  цьому напрямку», - наголосив Міністр.

Нагадаємо, що 7 вересня 2017 року,  за ініціативи Міністерства екології та природних ресурсів України,  розпочалося публічне обговорення проекту Закону України «Про внесення  змін  до деяких законодавчих  актів щодо удосконалення  законодавства з питань захисту тварин від жорстокого поводження».

Мінприроди просить екологічну громадськість надати свої зауваження та пропозиції щодо викладених думок.

Пропозиції просимо надсилати на електронну  адресу:  y.rasyk@menr.gov.ua,  або за телефоном (044) 206 31 34 (Расюк  Юрій.).

Повний текст законопроекту розміщений на офіційному сайті міністерства.

 

Довідково:

Відповідно до внесених до законопроекту змін жорстоке поводження з тваринами каратиметься штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, жорстоке поводження з тваринами вчинене умисно, що призвело до їх травмування, каліцтва, нацьковування одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів каратимуться штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів, доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Жорстоке поводження з тваринами, вчинене умисно, що призвело до їх загибелі, каратиметься обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до п’яти років. У той же час,  здійснене повторно, групою осіб або у присутності малолітнього, каратиметься обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Також  цим законопроектом запропоновано доповнити  Кримінальний кодекс України статтею  щодо  пропаганди жорстокого поводження з тваринами.

Зокрема, відтепер публічні заклики та поширення у будь-який інший спосіб інформації, використання в розважальних або комерційних цілях матеріалів, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, каратиметься штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.

Публічні ж  заклики та поширення у будь-який інший спосіб інформації, спрямованої на спонукання інших осіб до жорстокого поводження з          тваринами карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців.