Науковців з Полісся на спеціальному тренінгу навчали європейській практиці збереження видів тварин

10 Жовтня 2017, 11:57
Новини Природно-заповідний фонд

 Науковці з національних природних парків та заповідників  Поліського регіону  протягом 4–6 жовтня 2017 року навчалися європейській практиці збереження видів тварин відповідно до вимог Оселищної директиви ЄС. 

Навчання відбулося за підтримки проекту Європейського Союзу «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища».

На семінарі було представлено та обговорено перелік зареєстрованих в Україні видів тварин з додатків ІІ, IV та V Оселищної директиви.

Також учасники семінару обмінялися досвідом збереження видів тварин та оселищ на територіях природно-заповідного фонду поліського регіону (насамперед це стосується лося, лелеки чорного, рідкісних хижих птахів, низи видів сов і кажанів) та  домовилися започаткувати спільну інформаційну платформу для широкого залучення фахівців.

Довідково:  Основою для імплементації Оселищної директиви ЄС є глибокі наукові дослідження щодо поширення визначених директивою видів тварин рослин, стан їх популяцій на території України, визначення та інвентаризації оселищ, виявлення загроз та негативних тенденцій, шляхів досягнення сприятливого стану їх збереження. Реалізація цих заходів можлива лише за наявності мережі науковців та  державної підтримки їх діяльності.