Микола Кузьо: «Національний фонд охорони довкілля і водного господарства Польщі готовий інвестувати в екологічні проекти в Україні»

10 Жовтня 2017, 10:41
Новини Охорона вод

Під патронатом Міністерства екології та природних ресурсів України  відбулося підписання Меморандуму між Львівською міськрадою, ЛМКП «Львівводоканал» та Національним фондом охорони довкілля і водного господарства Республіки Польща щодо реалізації спільних проектів з модернізації системи відведення та очистки стічних вод. Про це повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань євроінтеграції  Микола Кузьо під час міжнародного екологічного форуму «Вода та Енергія», який відбувався у Львові.

У межах форуму відбувалося експертне обговорення змін в екологічному законодавстві, зокрема, нової реформи Мінприроди щодо моніторингу стану води, європейського досвіду реорганізації ринку комунальних послуг, технологічних інновацій у сфері охорони довкілля, тощо.

«Це продовження дискусії, яку ми розпочали торік. Адже саме на цьому заході ми вперше обговорили з польським Фондом охорони довкілля і водного господарства можливість інвестування в екологічні проекти в Україні. Умова була проста - наявність довгострокового бачення реформ, їх послідовна реалізація. В основі - норми законодавства ЄС», - пояснив Микола Кузьо.

При  цьому, коментуючи зміст підписаного Меморандуму, він подякував польським партнерам за довіру до планів і позитивної оцінки результатів роботи Мінприроди.

«Це меседж для тих, хто каже, що писати Стратегії - це трата часу. Це яскравий приклад  як прогнозована і така, що викликає довіру, державна політика збільшує інвестиційні можливості в Україні, і що охорона довкілля це дуже вагомий контекст для економіки», - резюмував Микола Кузьо.

Нагадаємо, у Львові, 5-6 жовтня відбувався Міжнародний Екологічний Форум «Вода та Енергія», присвячений проблемам у сфері питного водопостачання, реформам в екологічному законодавстві, впровадженню новітніх технологій очищення комунальних стічних вод, використанню відходів вторинної сировини, створенню умов для реалізації екологічно сприятливих стратегічних рішень.