Українські та міжнародні донори обговорили ефективне виконання проектів Глобального партнерства у сфері фізичної ядерної та радіаційної безпеки

9 Жовтня 2017, 17:05
Новини Радіаційний захист

У Києві завершилась міжнародна нарада «Фізична ядерна безпека в Україні: обмін інформацією, уроки та взаємодія» під час якої українські та міжнародні стейкхолдери обмінювались інформацією про технічну допомогу Україні у сфері фізичної ядерної безпеки у рамках ініціативи Глобального партнерства.

«Перше засідання цієї ініціативи відбулося у жовтні минулого року в м. Осло, і дало початок формуванню української міжвідомчої робочої групи для поширення інформації щодо реалізації проектів Глобального партнерства. Ініціатива двохстороннього поширення інформації серед донорів, так і серед тих, хто отримувачів допомоги, є важливою для успішної прозорої співпраці для всіх учасників процесу», - повідомив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Ініціатива Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї масового знищення була започаткована у 2002 році в Канаді спільним рішенням країн «Великої сімки». Засідання у рамках Глобального партнерства – це чудова нагода для представників українських структур привернути увагу світової спільноти до нагальних проблем у галузі, налагодити ефективну комунікацію, як результат – одержати технічну допомогу на реалізацію найбільш важливих заходів для посилення режиму фізичного захисту в Україні.

 «За участі ДАЗВ реалізується проект з підтримки експлуатації Централізованого сховища для відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання у зоні відчуження. На сьогодні на об’єкті тривають «гарячі» випробування. Після їх завершення та доопрацювання усіх важливих документів – сховище буде введене у промислову експлуатацію», - повідомила Начальник Управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич

Ще один проект, який реалізовується у рамках Ініціативи, – вилучення відпрацьованих ДІВ зі сховищ колодязного типу зі спецкомбінатів державної корпорації «УкрДО «Радон». За проектом вже розроблене техніко-економічне обґрунтування, на часі триває підготовка технічного рішення та вимог до контейнерів, що використовуватимуться при реалізації технології. Після ліквідації сховища «Київського ДМСК» – відпрацьовані ДІВ будуть вилучені й з інших сховищ колодязного типу корпорації «УкрДО «Радон».

На сьогодні ДАЗВ координується ще два проекти у рамках Глобального партнерства: проект по управлінню перевезеннями радіоактивних матеріалів, а також проект амністії ДІВ у Дніпропетровській області.