Профільний Комітет підтримав законопроект про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС

19 Вересня 2017, 19:03
Новини ЧАЕС та зона відчуження
Комітет ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи  на своєму засіданні 19 вересня 2017 року підтримав розроблений Мінприроди законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» (реєстраційний № 6624 від  22.06.2017). 
 
Загалом, прийняття законопроекту дозволить створити єдиний документ щодо визначення діяльності зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему і бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року.
 
Зокрема, Закон дозволить розпочати роботи з консервації блоків на ЧАЕС ( №1, №2, №3 ) та перевезення відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1.
 
Документ також врегулює правові аспекти введення  в експлуатацію СВЯП-2  та ряд інших питань щодо виведення з експлуатації ЧАЕС, які сьогодні потребують врегулювання на законодавчому рівні.
 
Проект ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» (реєстраційний № 6624 від  22.06.2017) буде направлено на розгляд парламенту.