Микола Кузьо: «Україна залишила список порушників Оргуської конвенції»

15 Вересня 2017, 15:13
Новини Євроінтеграція Екологічний моніторинг

Комітет з дотримання вимог  Оргуської конвенції проаналізував текст  ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля», ухваленого парламентом та підписаного Президентом України, і  дійшов висновку, що його положення повністю задовольняють усі рекомендації рішень стосовно України.

Про це повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів, голова української делегації Микола Кузьо за підсумками 6 Наради Сторін Оргуської конвенції та 3 Наради Сторін Протоколу до неї про реєстри викидів та перенесення забруднювачів, які відбуваються  у Чорногорії.

«Україна виконала домашнє завдання, ухваливши Закон "Про оцінку впливу на довкілля". Комітет з дотримання проаналізував текст цього Закону і дійшов висновку, що його положення повністю задовольняють усі рекомендації стосовно України.  Отже, рішенням Наради Сторін законодавство України визнано таким, що відповідає Конвенції, а Україна перейшла у статус тих, хто успішно виконав рекомендації Комітету з дотримання Конвенції. Ми покинули список порушників», - пояснив Микола Кузьо. 

Крім того, за результатами 6-ї Наради Сторін Оргуської конвенції та 3 Наради Сторін Протоколу до неї представники української делегації увійшли до керівних органів Конвенції.

«Хотів подякувати колегам із нашої делегації за проведену роботу  під час заходу.  Це - довгоочікувана перемога, яка  є вкрай важливою для позиціювання України  на міжнародному рівні. Звичайно, доведеться ще чимало попрацювати, щоб виправдати довіру і підтримку, закрити усю "спадщину" та не допустити нових порушень, але зараз ми доводимо, що є відповідальним міжнародним партнером», - резюмував Микола Кузьо. 

Нагадаємо, свого часу Україну було визнано стороною, яка не дотримується Конвенції у частині наявності рамкового законодавства та прозорих і чітких процедур участі громадськості у процесі ухвалення рішень, що стосуються довкілля, тощо

ДОВІДКА: Оргуська конвенція – конвенція Європейської Економічної Комісії ООН про доступ до інформації, участь громадськості у процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля. Ця Конвенція отримала назву Оргуська за місцем її підписання (Оргус, Данія, 23-25 червня 1998 року). Вона набрала чинності 30 жовтня 2001 року. Україна підписала Оргуську конвенцію 25 червня 1998 року, а Верховна Рада України ратифікувала її 6 липня 1999 року.