Остап Семерак: «Україна закінчує підготовку Стратегії Низьковуглицевого розвитку»

13 Вересня 2017, 18:30
Новини Атмосферне повітря Діяльність міністерства Національна екологічна політика

За словами Міністра екології та природних ресурсів України  Остапа Семерака,  вже найближчим часом  буде презентовано перший драфт Стратегії Низьковуглецевого розвитку.

Про  це він заявив сьогодні під час зустрічі з делегацією  Сенату Французької Республіки, в якій взяли участь голова групи дружби Франція-Україна Сенату Французької Республіки Ерве Море та інші  представники Сенату.

Нагадаємо, що розробка  Стратегії  низьковуглецевого розвитку України передбачена статтею 4 Паризької угоди.

Міністр відзначив, що делегація України  бере активну участь у процесі розробки  так званої «Книги правил Паризької Угоди».

«Українські експерти  плідно працюють  з фахівцями інших країн  у рамках кліматичного  переговорного процесу. Маємо великі надії, що весь цей процес закінчиться прийняттям  Книги правил Паризької угоди у листопаді 2018 року на черговій Конференції Сторін у Польщі», -  зазначив Остап  Семерак.

Міністр також відзначив, що Уряд України приділяє багато уваги формуванню внутрішньої кліматичної політики.

«Після ратифікації Паризької угоди Україна розпочала реалізацію її положень. Зокрема, була розроблена і затверджена Концепція реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року  і  на фінальній стадії розробки Стратегії низьковуглецевого розвитку.  Це лише початок стратегічної зміни курсу кліматичної політики в Україні. Попереду - робота над створенням національної системи моніторингу, звітності та верифікації  парникових газів з метою подальшого розвитку та впровадження національного інструменту вуглецевого ринку», -  зазначив Міністр.

Остап Семерак  також підкреслив, що Україна завжди буде надійним  партнером Франції  у відстоюванні принципів Паризької кліматичної Угоди в світі та  повністю підтримує підготовку світу  до переходу на новий кліматичний режим.

«Україна беззаперечно, підтримує ініціативи викладені у «Всесвітнітньому  пакті з питань навколишнього середовища», представленого Еммануелем Макроном  у Сорбоні. Цей кодифікований документ з питань захисту навколишнього середовища в майбутньому матиме стратегічне значення для сталого розвитку світу», - сказав Міністр.

Остап Семерак поінформував, що Мінприроди завершило підготовку проекту ЗУ «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази», в якому передбачені окремі норми щодо регулювання поводження з F-газами – речовинами, що  мають одні з найвищих потенціалів глобального потепління.

Також сторони обговорили   можливість співпраці в рамках глобальних  та регіональних екологічних ініціатив.