На Сумщині почався другий етап відновлення природньої популяції стерляді

4 Вересня 2017, 12:23
Новини Природоохоронний нагляд Природоохоронні заходи Природно-заповідний фонд

У річці Ворскла на території Сумської області в межах Гетьманського Національного природного парку житимуть 25 тисяч мальків стерляді.

Сплило два роки від реалізації першого етапу заходів по відновленню природної популяції стерляді, коли у річку Ворскла випустили 10 тисяч мальків стерляді. Але навіть такої кількості недостатньо, щоб створити стійку життєздатну та самовідновну популяцію.

По розрахункам, на 1 км русла припадає 82 мальки, а з врахуванням певної природної смертності риб – ще менше. Як свідчить практика, межа адаптації молоді стерляді при посадці її у водойми становить 50-60% від початкової їх чисельності.

З досвіду реакліматизації стерляді в Україні відомо, що її випускають більш значними партіями – до 40 тисяч мальків. Тому треба було продовжити проведення зарибку Ворскли.

Маленькі стерляді в кількості 25 тисяч особин були випущені на двох визначених ділянках річки – у Великописарівському та Охтирському відділеннях Гетьманського НПП. Зариблення річки в межах Гетьманського НПП профінансували за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Стерлядь прісноводна занесена до Червоної книги України. Це єдиний представник осетрових риб у прісних водах нашої країни. У Сумському регіоні стерлядь в малій кількості водиться в річках Десна і Сейм.

Відновлення популяції цієї риби в Сумській області почали в 2014 році. Тоді на різних ділянках русла Ворскли випустили 10 тисяч мальків стерляді. Уже в перший тиждень їх фіксували на відстані до 5 км від пунктів випуску.