На території НПП «Мезинський» археологічна експедиція виявила кілька нових жител кінця І тис. н.е

11 Серпня 2017, 13:07
Новини Природно-заповідний фонд Екологічна освіта та наука

Вже третій рік поспіль на Чернігівщині працює Мезинська археологічна експедиція за участю співробітників Інституту археології НАН України та студентів і аспірантів Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського  та ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка. Археологи вивчають пам’ятки роменської археологічної культури, які знаходяться на території Мезинського національного природного парку (Чернігівська обл.).

 

Під час проведення археологічних розкопок археологам вдалось зафіксувати новві залишки деревинно-земляних оборонних споруд (дерев’яні кліті, засипані землею), кількох жител кінця І тис. н.е., а також споруди доби раннього заліза. Серед знахідок – жовтий бісер, уламки ліпного та гончарного посуду, пряслиця, грузила роменської археологічної культури, а також незначна кількість матеріалів доби раннього заліза.

 

На території Мезинського національного природного парку експедиція працює вже не перший рік рік. У сезоні 2017 р. було також продовжено вивчення оборонних споруд городища, забудови на його площадці та на неукріпленій частині.

 

Як відомо, на території парку розташовані близько 50 пам'яток археології. Серед них всесвітньовідома Мезинська палеолітична стоянка, вік якої нараховує майже 20 тисяч років. Нині на місці стоянки діє археологічний музей.

 

Мезинський національних природний парк було створено згідно з Указом Президента України від 10 лютого 2006 року № 122 на базі ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Рихлівська Дача» (789 га), ландшафтних заказників місцевого значення «Мезинська Швейцарія» (154 га), «Урочище Криничне» (7 га), «Жуків яр» (118 га), «Зміївщина» (247 га), «Свердловський» (159 га), ботанічного заказника «Дубравка» (742 га).