Тань-шанська ведмедиця, за яку півроку боролися зоозахисники, тепер житиме у «Домажирі»

1 Серпня 2017, 15:30
Новини Природоохоронний нагляд Природоохоронні заходи Діяльність міністерства Природно-заповідний фонд

Спільними зусиллями Bear Sanctuary Domazhyr, Мінприроди, Державної екологічної інспекції України у Львівській області, Національної поліції України у Львівській області та Екологічного корпусу тянь-шанську ведмедицю Христю було вилучено з пересувного цирку та передано до притулку для бурих ведмедів «Домажир» (Львівщина).

Напередодні до Держекоінспекції у Львівській області надійшли звернення громадян стосовно жорстокого поводження з бурим ведмедем тянь-шанським, який брав участь у розважальній програмі переїзного цирку «Шапіто».

Під час виїзду у смт. Івано-Франкове Яворівського району (де була запланована чергова вистава цирку) держінспекторами з ОНПС було виявлено мікроавтобус, де у клітці перебував ведмідь світло-бурого окрасу.

Під час розмови із співробітниками цирку було з'ясовано, що це самка за кличкою Христя віком близько 23 роки. Громадянин, який підтвердив, що ведмідь є його власність відмовлявся представляти відповідні дозвільні документи.

На місце події було викликано слідчо-оперативну групу Яворівського відділу поліції, якою в ході проведених слідчо-оперативних заходів було вилучено ряд документів, зокрема і міжнародний ветеринарний паспорт.

Слід зазначити, що відповідно до ветеринарного паспорту вік тварини становить 17 років, а стать тварини зазначена самець, однак за фактом самка. Держінспекторами з ОНПС було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 та ч.3 ст. 88-1 КУпАП.

Після проведення відповідних слідчих дій та тривалих переконань громадянина, що назвався власником близько опівночі ведмедицю Христю відповідно до норм чинного законодавства було вилучено та доставлено у «Ведмежий притулок - Домажир», який розташований поблизу с. Домажир Яворівського  району.