Відбулася міжвідомча нарада, присвячена питанням досягнення нейтрального рівня деградації земель в Україні

10 Березня 2017, 15:00
Новини Міжнародна діяльність Охорона земель

Проведення наради було спрямоване на забезпечення виконання пункту 21 Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 № 271-р, та відповідних міжнародних зобов’язань України.

Участь у нараді взяли представники центральних органів виконавчої влади, наукових та освітніх установ, неурядових організацій,Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) (загалом понад 55 осіб).

Під час наради, ініційованої Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Секретаріату Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням (КБО ООН) та ПРООН, було заслухано та обговорено низку тематичних презентацій підготовлених Мінприроди, національним науковим кореспондентом КБО ООН, представниками Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського» НААН, Інституту космічних досліджень НАНУ та ДКА, Інституту агроекології і природокористування НААН, Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького».

За результатами наради обговорені питання і узгоджені подальші кроки щодо опрацювання шляхів досягнення нейтрального рівня деградації земель в Україні, встановлення відповідних національних завдань, вдосконалення моніторингу земель та грунтів, оцінки процесів їх деградації та опустелювання, включаючи використання «глобальних» даних щодо України з міжнародних джерел та можливостей дистанційного зондування землі.

Результати наради будуть використані для підготовки засідання Координаційної ради з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням, утвореної згідно з постановою Кабінет Міністрів України від 18 січня 2017 року № 20.