Домівка для бурих ведмедів

31 Березня 2017, 11:11
Статті

Єдиний в Україні і Європі реабілітаційний центр для ведмедів у кінці 2011 року відкрили на території Національного природного парку Синевир, недалеко від села Колочава. Подивитися на диких звірів, які потерпали від людського панування, можуть усі бажаючі. Спостерігаючи за купанням звірів у водоймі чи їх захоплюючими іграми тішаться і дорослі, і діти. Зараз у центрі перебуває вже шість косолапих. Готують умови для перевезення ще десятків.

Місце для потерпілих ведмедів підібрали найкраще. На 12 гектарах змішаного лісу з гірським річками та водопадами. Спочатку ведмеді живуть у вольєрах, а після лікування їх відпускають в облаштоване природне середовище. Для тих ведмедиків, хто не захоче сам собі побудувати житло, в реабілітаційному центрі вирили двадцять вісім барлогів. Зверху «житло» накрили дерев’яними колодами, а на долівку настелили сухого листя та сіна.

 

Їдять ведмеді по 18 кілограмів різних каш і овочів, часом отримують трохи відварного м’яса. Ведмежий десерт - червона риба.

 

Реабілітаційний вже став домівкою для шести косолапих. Живуть тут молода світло - палева ведмедиця з Харкова, яку прозвали Бубочка, бурий Потап, десятирічний Беня з Козятина, ведмедиця Ірина з Хмельниччини, ведмедиця Роза та найбільший за розмірами Дюрій із Ясіня, який важить понад 300 кг.