Яка різниця між термінами «розміщення відходів» та «зберігання відходів»? Чи є розміщенням відходів їх тимчасове зберігання до передачі на утилізацію чи видалення?

08 Травня 2017, 14:12

Головні протиріччя та непорозуміння при оформленні дозвільних документів у сфері поводження з відходами і сплаті відповідного екологічного податку пов’язані з неправильним розумінням термінів “розміщення відходів“ та "зберігання відходів", які визначені у статті 1 Закону України “Про відходи“.

Терміни "розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах" і "зберігання відходів" - "тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (до їх утилізації чи видалення)" спеціально визначені у статті 1 Закону, оскільки подальша доля цих відходів суттєво відрізняється.

Якщо розміщені відходи назавжди або практично на невизначений довготривалий строк будуть поховані або займуть певне місце на поверхні, то відходи, що тимчасово зберігаються, згодом можуть бути передані на утилізацію або видалення, і зазначені остаточні операції можливо будуть проведені в інших місцях та іншими суб’єктами господарювання.

Таким чином тимчасове зберігання відходів не є розміщенням відходів у сенсі статті 1 Закону України “Про відходи”.