Хто і за що має справляти екологічний податок за розміщення відходів?

08 Травня 2017, 14:10

Відповідно до пункту “і” статті 17 Закону України «Про відходи» суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані своєчасно в установленому порядку сплачувати екологічний податок, що справляється за розміщення відходів. Сплата екологічного податку за тимчасове зберігання відходів Законом України “Про відходи”. не передбачена.

Пунктом 14.1.223 Податкового кодексу України визначено термін “розміщення відходів”, який суттєво відрізняється від аналогічного терміну, визначеного Законом України “Про відходи”. Відповідно до статті 5 Податкового кодексу, у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням Податкового Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового Кодексу. В зв’язку з цим для вирішення питань оподаткування Мінприроди радить звертатись до Державної податкової служби України.