В Україні запровадять нові прозорі правила управління відходами

Вперше за багато років в Україні з'явився шанс вирішити проблему неналежного поводження з відходами. І саме рамковий законопроєкт «Про управління відходами» № 2207-1д, який вже прийнятий Верховною Радою України у першому читанні, має встановити у галузі нові прозорі правила та дозволить побудувати сучасну інфраструктуру управління відходами. Сьогодні галузь працює ще за правилами, встановленими у 1998 році Законом України “Про відходи”. Проте за цей час змінилися не лише технології збирання, переробки та захоронення відходів, а й їх склад: одним з основних видів пакування став пластик, а кількість небезпечних відходів збільшилась. У 2019 році перероблено лише близько 6% побутових відходів, а небезпечних - близько 25 %. Усі інші захоронюються на полігонах та звалищах. Відповідно, чинні правила не сприяють появі сучасних сміттєпереробних заводів та запровадженню провідних європейських правил, тому в Україні назріло питання комплексної зміни законодавства у цій галузі.

Читати далі
Анонси подій
Усі події
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
Додати в календар Europe/Kiev location Міністерство енергетики та захисту довкілля України press@menr.gov.ua
13 Серпня 2020 року Природно-заповідний фонд
6 природних заповідників перейдуть до сфери управління Міндовкілля

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський доручив опрацювати передачу національних природних парків та природних заповідників до сфери управління Міндовкілля.

Читати далі
13 Серпня 2020 року Природно-заповідний фонд
Національному природному парку «Прип‘ять-Стохід» сьогодні 13 років!

Десятки рукавів, русел, затонів, стариць, піщані острови і болота – все це меандри річок Прип’ять та Стохід, що утворюють мереживний візерунок, схожий на тропічні річки.

Читати далі
12 Серпня 2020 року
Міндовкілля та «Компанія EY» підписали меморандум про співпрацю

Меморандум щодо принципів цифрового розвитку у сфері охорони навколишнього природного середовища та необхідних для цього трансформацій підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський та партнер Міжнародної консалтингової компанії «Ернст енд Янг» Костянтин Невядомський.

Читати далі
Екологічна мапа
Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення
«Зміна клімату - один з найбільших викликів для людства, що ставить під ризик безпечне життя наших дітей і майбутніх поколінь, тому Україна повинна реалізовувати наявний потенціал скорочення викидів і адаптуватися до незворотніх наслідків.
Читати далі
Чому ми повинні заборонити пластикові пакети?
Пластикові пакети - це зручний спосіб перевезти придбані вами товари, коли йдемо за покупками. Вони є частиною нашого сучасного життя, і ми не схильні багато про них думати - із яких матеріалів пакетик виготовлений і чи взагалі нам потрібний. Найчастіше, прийшовши додому, на автоматі викидаємо його у смітник або ж у нас є переповнений кухонний ящик, наповнений пластиковими пакетиками, які ми приносимо з магазину.
Цікаво? Дізнатись більше!
Інформація про «смарагдові» території Європи відтепер доступна онлайн
Інформацію про Смарагдову мережу Європи тепер можна знайти на публічній кадастровій карті України. Йдеться про природоохоронні території як України, так і інших держав. Загалом це 271 об’єкт загальною площею близько 6 млн. гектарів.
Цікаво? Дізнатись більше!
Уряд прийняв рішення, які сприятимуть зменшенню незаконного обігу деревини
Єдиний електронний облік деревини та запуск електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини через платформу «PROZORRO.Продажі» сприятимуть зменшенню незаконно заготовленої деревини та наблизять діяльність лісокористувачів і деревообробників до європейських стандартів.
Цікаво? Дізнатись більше!
Рада у першому читанні підтримала заборону пластикових пакетів
Парламент прийняв за основу проект Закону України про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. За відповідне рішення проголосували 365 народних депутатів. Законопроектом забороняється з 1 січня 2022 року розповсюджувати пластикові пакети в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм.
Цікаво? Дізнатись більше!
Тварини повинні жити не в цирку
Мінекоенерго долучається до робочої групи щодо вирішення проблемних питань пов’язаних з передачею тварин, які перебувають на балансі державних циркових підприємств, до установ природно-заповідного фонду, зоопарків, реабілітаційних центрів, притулків тощо.
Цікаво? Дізнатись більше!
Пошук нормативно-правових актів
Тип нормативного документу
Дата прийняття
За текстом
За номером