Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 25 YT_JUNE 2017
07 лютого
Результати середньо-зимового обліку птахів в НПП «Джарилгацький» та акваторії Джарилгацької затоки
Основна категорія: Новини

Співробітниками НПП «Джарилгацький» 30.01.2017р. за підтримки Українського товариства охорони птахів, був проведений облік орлана-білохвоста (Нaliaeetus albicilla)- представника Червоної книги України на території Парку та акваторії Джарилгацької затоки.

В  спостереженнях прийняло участь 2 групи. Перша група досліджувала території від міста Скадовськ до Каланчацького лиману (східний напрямок) – саме тут зафіксовано найбільшу чисельність орлана- білохвоста, 13 особин. Друга охопила території Парку від м. Скадовськ до с. Лазурне (західний напрямок), тут нараховано 5 особин. Відстань до об’єктів спостереження від 500м до 1км, що не дало можливості візуально точно визначити віковий склад деяких птахів. Достовірно відмічено 4 дорослі особини. Орлани тримались біля проталин зі скупченнями лебедів, качок та лисок. Спостерігалась кормова поведінка: об’єктом полювання був крижень. Також визначено місце ночівлі орланів: з 16.00 до 17.00 вони злітались до лісонасаджень, що знаходяться поряд з затокою.

Одночасно з обліком орлана-білохвоста був проведений середньо-зимовий облік коловодних птахів. Через сильні морози, 90% Джарилгацької затоки  вкрито льодовим покривом, тому було відмічено меншу кількість водоплавних птахів ніж в інші, більш теплі роки. Найчисельнішими видами спостереження під час обліку були лебеді(переважно кликуни) – 1500 особин та велика кількість, приблизно 1800 особин, морських та річкових качок (переважно крижні та свищі), 250 лисок. На полях біля с. Володимирівка серед невеликої кількості лебедя кликуна спостерігались 60 особин гуски білолобої. Інші птахи були представлені такими видами як: ворона сіра, грак, крук, лунь, канюки звичайний та мохноногий (зимняк), мартини звичайний та жовтоногий.

Back to top