Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 25 YT_JUNE 2017
15 травня
На території НПП "Слобожанський" відбувся перший еколого-спортивний велопробіг
Основна категорія: Новини

Нещодавно на території національного природного парку "Слобожанський", що на Харківщині та Краснокутського району відбувся перший еколого-спортивний велопробіг "Слобожанський Райд". Захід був організований  співробітниками національного парку та  представниками велоспільноти м. Харкова.

Мета - проведення "Слобожанського Райду" було знайомство поціновувачів веломандрівок Харківщини з унікальними природними комплексами Парку, його дивовижною красою та біорізноманіттям, а також пам'ятками природної та історико-культурної спадщини Краснокутського району. Не менш важливою була увага на необхідності збереження цінних унікальних об'єктів та дбайливого ставлення до природоохоронних територій України.

За час дводенного туру учасники велопробігу відвідали туристичні об'єкти Парку: рекреаційні пункти "Березовий гай" та "Козацький стан", оновлену екологічну стежку "До торф'яних боліт" та туристичний маршрут "Сосоновий ліс"; завітали до мальовничого села Володимирівка, де побували в місцевому природоохоронному науково-дослідному відділенні Парку. А також відвідали 11 населенних пунктів Краснокутщини - маленькі та великі села, паркові пам'ятки - такі як "Краснокутський" (дендрологічний парк) та "Наталіївський", пам'ятку архітектури "Співочі тераси" у с. Городнє, церкву всемилостивого спаса в с. Володимирівка, гідрологічний заказник "Чернещинський" (оз. Вільшанка) та інші більш та менш відомі куточки Краснокутщини. 

Варто зазначити, що кількість заявок на велопробіг більш ніж вдвічі перевищувала зазначену кількість учасників, що говорить про зростаючий інтерес активної туристичної спільноти до відкриття для себе прироодохоронних територій та можливостей екологічних видів дозвілля.

Висловлюємо щиру подяку кожному, хто долучився до "Слобожанського Райду" і тим самим зробив вагомий внесок у популяризацію НПП "Слобожанський" та інших природоохоронних територій для активного екологічного відпочинку та еколого-освітнього виховання в його процесі.

Back to top