Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SATURDAY, 24 YT_JUNE 2017
30 травня
На базі Пирятинського НПП провели екологічні читання
Основна категорія: Новини

Минулого тижня в Полтавській області  відбулася ХІІ Всеукраїнська екологічна науково-практична конференція «Пирятинські екологічні читання», організатором якої став національний природний парк «Пирятинський».

У ході пленарного засідань науковці природоохоронці разом із   студентами, школярами та громадськістю  обговорили питання, що стосуються Смарагдової мережі в Україні та Смарагдового об’єкта «Пирятинський». Нагадаємо, що до Смарагдового об’єкта потрапила майже уся площа національного природного парку «Пирятинський».

Тема розробки Смарагдової мережі та впровадження Оселищної та Пташиної директив була не випадковою, адже саме на території природоохоронної установи, за підтримки Європейського Союзу та Міністерства екології та природних ресурсів України втілюється пілотний проект «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», з тим, щоб у подальшому в Україні запрацювала система управління природоохоронними територіями, що відповідатиме вимогам Смарагдової мережі, а після вступу до Європейського Союзу - і НАТУРА 2000 - найбільшої природоохоронної мережі світу.

В рамках заходу, було презентовано монографію «Природа національного природного парку «Пирятинський»» - найбільш повне зведення наукових даних щодо біологічного і ландшафтного різноманіття молодої природоохоронної території за період п’ятирічної роботи наукового відділу та документальний фільм «Національний природний парк «Пирятинський»».

Також на конференції діяла виставка плакатів школярів - учасників міжрайонного екологічного конкурсу «Смарагди нашого краю», переможці отримали нагородження та заохочувальні призи.

Back to top