Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 25 YT_JUNE 2017
06 лютого
У Цуманській пущі підтвердилось проживання двох стад зубрів
Основна категорія: Новини
категорія: Волинська область

З метою визначення реальної чисельності та стану популяції зубра (лат. Bison bonasus) на території Ківерцівського району та на виконання окремого доручення Мінприроди України  від 08.02.2010 року № 66-од щодо забезпечення збереження та відновлення популяції зубра з інформуванням про результати проведеної роботи, адміністрація Ківерцівського національного природного парку  спільно з  Управлінням екології та природних ресурсів Волинської ОДА протягом січня 2017 року проводили обліки Цуманської субпопуляції кавказько-біловезької лінії зубра.

28-29 січня 2017 року було проведено підсумковий облік зубрів з залученням  природоохоронних органів, громадських організацій та представників територіальних громад і журналістів. Зокрема, вагомий внесок зробили волонтери WWF в Україні - World Wide Fund for Nature (Всесвітній фонд природи) групою із 21 особи, які відгукнулися на запрошення національного парку. Загалом на обліку було понад 50 учасників.  Методом прогону зубрів (фронтом до 3 км) на номери спостереження в районі урочища Юганів Звірівського лісництва (лісові квартали 23,24,25; 12,13,14) було обліковано стадо в кількості 9 особин, серед яких однорічне теля. Вдалося здійснити відео та фотофіксацію стада зубрів з різних місць спостереження, що дає підстави вважати їх здоровими та здатними до самовідновлення.

Згодом уся група обліковців  здійснила піший перехід в урочище Німці Муравищенського лісництва (лісові квартали 36, 37; 23, 24, 25). У процесі переходу було виявлено сліди  і місця ночівлі на снігу  другого стада зубрів, яке тривалий час вважалось втраченим. Врешті-решт,  знову використавши метод прогону зубрів у лісовому кварталі 36, було виявлено 7 особин зубра з телям віком до 4-ох років і здійснено відеофіксацію стада. Також у цьому ж кварталі по свіжих  слідах було виявлено  двох самців-одинаків, яких фіксували в акті обліку і в минулому році.

Таким чином, у результаті проведеного обліку  в ДП «МГ «Звірівське» було зафіксовано 9 особин зубра, а  в ТзОВ «Майдан мисливський» - 11 (з яких 2 перебувають постійно у вольєрі площею 208 га).

На жаль,  є небезпека, що вищезгадані мисливські користувачі  вчергове сфальсифікують державну статистичну звітність, а саме форму 2ТП-мисливство. Непідписання актів обліку червонокнижного зубра дає підставу Управлінню екології та природних ресурсів Волинської ОДА реально вплинути на погодження лімітів відстрілу мисливських тварин у цьому природоохоронному регіоні.

Ця унікальна і рідкісна тварина потребує захисту і турботи, адже за останні 25 років популяція зубра істотно зменшилася і перебуває на межі зникнення в Україні. Однією з головних причин є варварське браконьєрство. Тому тільки спільними зусиллями усіх громадян ми можемо докорінно змінити ситуацію і допомогти нашим волинським велетням-зубрам!

Back to top