Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 25 YT_JUNE 2017
21 квітня
Остап Семерак: «Виробники небезпечних відходів повинні розділяти відповідальність за їх утилізацію»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак закликав  виробників, які продукують небезпечні відходи, дотримуватися європейських стандартів соціальної відповідальності бізнесу  та ретельніше підбирати підприємства, з якими укладаються угоди на утилізацію небезпечних відходів.

«Мінприроди добре усвідомлює свою відповідальність за  наведення ладу на ринку небезпечних відходів. Торік ми почали перевірки утилізаторів небезпечних відходів. У майже 70% суб’єктів господарювання ліцензії на здійснення цієї діяльності було анульовано. Водночас така кількість сумнівних фірм-метеликів означає, що попит породжував пропозицію», - розповів він. 

Остап Семерак закликав виробників небезпечних відходів до соціальної відповідальності перед державою та її громадянами.

«Якщо бізнес хоче і готовий працювати за європейськими стандартами, то він має допомогти державі очистити ринок від людей часів дикого капіталізму. У першу чергу закликаю великих виробників небезпечних відходів, для яких не порожні слова про соціальну відповідальність,  ретельно перевіряти тих, з ким укладають угоди та не давати підстави різним «ділків» наживатися на житті і здоров’ї громадян.», - резюмував Міністр екології. 

Він нагадав, що ринок небезпечних відходів роками був переповнений компаніями-метеликами, які здійснювали утилізацію лише на папері.

«Ці люди отримували гроші як з державного бюджету, так і від виробників небезпечних відходів, які укладали договори, довіряючи утилізатору і не цікавлячись кінцевим результатом», - пояснив Остап Семерак і порадив виробникам під час укладання договору з компанією-утилізатором перевіряти не лише наявність дозвільних документів, але реальні технічні можливості суб’єкта господарювання на виконання заявлених робіт. 

Нагадаємо, на останньому засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв жорстко боротися з недобросовісними підприємствами-утилізаторами.

Мінприроди 16 вересня 2016 року розпочало планові та позапланові перевірки підприємств, які мають ліцензії на провадження господарської діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Робота Комісії для здійснення подальших перевірок була призупинена через введення тимчасового мораторію на перевірку діяльності бізнесу. Мінприроди не погоджується з забороною перевірок і пропонує не поширювати заборони та обмеження на екологічні  перевірки.

 

 

Back to top