Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 25 YT_JUNE 2017
07 квітня
Остап Семерак: «Будівництво чергового енергоблоку на Дністровській гідроакумулюючій електростанції відбудеться лише після проведення державної екологічної експертизи»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Будівництво потенційно небезпечних для навколишнього середовища об'єктів, таких як Дністровська ГЕС має проходити обов'язкову державну екологічну експертизу. Про це за підсумками робочої наради з керівниками природоохоронних структур Буковини сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Він нагадав, що Уряд розглянув проект про будівництво четвертої черги енергоблоку на Дністрі та вирішив, що цей об'єкт має отримати висновки державної екологічної експертизи.

«Вважаю, що всі проекти, які потенційно несуть загрозу навколишньому середовищу, екологічній безпеці повинні проходити державну екологічну експертизу. На жаль, такої практики до останнього часу в Уряді не було», - зазначив Остап Семерак.

За словами  Остапа Семерака, в проведенні екологічної експертизи візьмуть участь не лише науковці та профільні міністерства.

«Ця процедура передбачає залучення територіальних громад і громадські слухання. Вона передбачає оцінку незалежних науковців, які проаналізують проект на предмет його впливу на довкілля. Коли ми говоримо про ГАЕС, то повинні розуміти, де будуть стояти дамби, наскільки підвищиться рівень води, як це вплине на можливість затоплення і так далі. Отож, перший крок зроблено. Кабмін підтримав Мінприроди і зобов'язав Укргідроенерго разом з міністерством енергетики провести експертизу», - резюмував Міністр.

У ході робочої наради також було обговорено природоохоронні пріоритети Середньострокового плану дій уряду та підбиті підсумки виконання природоохоронної програми у Чернівецькій області у 2016 році.

Під час наради обговорили питання фінансування природоохоронних заходів у 2017 році за кошти місцевого та державного бюджетів. Зокрема, робіт пов'язаних з раціональним використанням водних ресурсів, будівництва очисних споруд та заходів із протидії підтопленням.

Крім того, учасники наради акцентувалися на перспективах розширення територій ПЗФ  та визначення їх меж, а також на ситуації щодо незаконної вирубки лісу.

«Домовилися про проведення розширеної наради за участю представників місцевої влади та правоохоронних органів для врегулювання планової роботи по розширенню ПЗФ і зокрема, можливих фактів виявлення незаконних рубок, - резюмував Остап Семерак. 

Back to top