Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_TUESDAY, 27 YT_JUNE 2017
13 березня
Мінприроди разом з вірянами УГКЦ започаткували Всеукраїнську акцію «Паростки єднання»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

11 березня 2017 року в м. Каневі Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, разом із Міністром культури Украни Євгеном Нищуком та Блаженнішим Патріархом Святославом започаткували Всеукраїнську акцію «Паростки єднання».

Захід провели в рамках третього паломництва Київської архиєпархії УГКЦ до Тарасової гори.

По завершенні Літургії біля церкви Святої Богородиці було висаджено символічне дерево єднання з жолудів столітніх дубів, які ростуть на Тарасовій горі. Також традиційно було посаджено біблійне дерево – смоківницю.

Ця акція стала початком  висадження алеї дубів із Тарасової гори у скверах та парках України і світу, які пов’язані з ім’ям видатного українця Тараса Шевченка.

За словами єпископ-помічника Київської архієпархії УГКЦ. владики Йосифа (Міляна), з цими дубами пов’яжуться коріннями різні міста України, Схід та Захід, і всі українці, які покинули рідну землю і посіли корінням в чужих краях.

«Опісля відбулася урочиста хода на Тарасову гору, а також церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. На могилі Кобзаря присутні помолилися Панахиду за упокій його душі та всіх полеглих за волю України.

В рамках акції священикам було передано паростки дубів з Тарасової Гори, які  повезли до Києва, Вінниці, Чернігова, Черкас, Вишгорода, Білої Церкви, Фастова, Ірпеня, Василькова, Обухова, Ніжина, Золотоноші, Вишневого. передані єпархіям, де вони будуть висаджені.

«Споглядаючи на  Дніпрові кручі з Тарасової Гори розумієш, чому вже 203 роки це місце  є символом єднання українців. Висаджене символічне дерево-дуб об’єднає українців через покоління. Ми почали гарну справу, яка, я впевнений, має велике майбутнє. Українська громада разом з церквою і владою вміють і повинні єднатися заради добрих справ», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів.

Остап Семерак подякував вірянам Української Греко-католицької церкви за ініціативу, а Міністерству культури за підтримку.

«Тарас Шевченко в багатьох своїх віршах і картинах описував  красу української природи. Настав час і українському суспільству переглянути своє недбале ставлення до навколишнього світу і перестати своїми ж руками нищити ліси та засмічувати родючі  українські землі сміттям», - наголосив Остап Семерак.

До речі,  сьогодні в Україні  є 9 вікових насаджень  дубів -  пам’яток  природи, 6 з них  є столітніми свідками  життя Шевченка. Мінприроди бере під опіку їх збереження. Природознавці вже проаналізували їх стан. На черзі – заходи з їх відновлення і збереження. 

 

Back to top