Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_SUNDAY, 25 YT_JUNE 2017
14 лютого
Остап Семерак: «Україна та Молдова ухвалили рішення звернутися по допомогу з ліквідації забруднення Дністра до партнерів з ЄС»
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Україна та Молдова планують створити створити робочу комісію на рівні Мінекології та Міненерго двох країн, яка займатиметься питаннями регулювання проходження води та загального стану р. Дністер. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак за підсумками сьогоднішньої зустрічі Прем’єр-міністра України та Молдови.

За результатами зустрічі було підписано Дорожню карту розвитку українсько-молдовського співробітництва на 2017 рік.

«Серед трійки важливих пріоритетів розвитку подальшого українсько-молдовського співробітництва - питання захисту Дністра. Ця потужна екосистема забезпечує питною водою декілька українських міст і саму столицю Молдови – Кишенів, а також є важливою для ведення сільського господарства. Комісія займатиметься питаннями регулювання проходження води, екологічного стану води Дністра і що важливо - впливу гідроенергетики на екосистему басейну річки», - зазначив Остап Семерак, підкресливши, що для України це питання особливо актуальне і потребує врегульовання та єдиного стратегічного бачення.

Україна також стурбована забрудненням Дністра через вкрай незадовільний стан очисних споруд у м. Сороки (Республіка Молдова) та негативною ситуацією з промисловим забрудненням р. Киргиж-Китай на території Молдови.

«Сьогодні ми також ініціювали сьогодні ухвалення рішення про спільне звернення до ЄК щодо пошуку партнерів з Європейського Союзу для залучення технологій та фінансування робіт з ліквідації забруднення Дністра. Наші колеги з Молдови підтримали таку ініціативу», - резюмував він.

Нагадаємо, у м. Рим 29 листопада 2012 року під час 6-ї сесії Наради Сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер, Україною і Молдовою був підписаний Договір між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер.

Договір укладено з метою забезпечення координації спільних дій України і Молдови, спрямованих на розв’язання нагальних транскордонних екологічних проблем, забезпечення сталого екологічного і соціально-економічного розвитку усього басейну ріки Дністер.

Back to top