Національний природний парк «Слобожанський»
Національний природний парк «Дермансько-Острозький»
Гетьманський Національний природний парк
Нацiональний Природний парк “ГУЦУЛЬЩИНА”
Національний природний парк "Верховинський"
YT_THURSDAY, 25 YT_MAY 2017
14 травня
Міністр Ігор Шевченко розповів про створення Чорнобильського біосферного заповідника
Основна категорія: Новини
категорія: Новини центральні

Сьогодні не йдеться про те, щоб зменшувати фізично зону відчуження. Зона відчуження залишається в тих же межах, але вона отримує додатковий юридичний і практичний природоохоронний захист.

Після підписання Президентом України відповідного Указу про створення Чорнобильського біосферного заповідника на цю частину зони відчуження буде розповсюджуватись законодавство про природно-заповідний фонд, а це дасть змогу навести лад та унеможливить розкрадання природних ресурсів. Тобто ця частина зони відчуження стає Чорнобильським біосферним заповідником зі своїми зонуванням (показано на схемі):

 

  • заповідна зона (темно-зелений) (в основному, наукова діяльність та ін.. передбачене законом);
  • буферна зона (зелений) (наукова, освітня, протипожежна діяльність та ін.. передбачене законом);
  • зона антропогенних ландшафтів (помаранчевий) (можлива певна господарська діяльність в межах закону про природно-заповідний фонд);

 

Визначення цих зон передували багаторічні дослідження науковців, які вивчали біорізноманіття цих територій та рівень радіації. Вважаю, подальшим завданням для науковців буде розробка методів підвищення бар’єрної функції Чорнобильського заповідника та вивчення впливу радіації на навколишнє середовище.

Щодо господарської діяльності на території Чорнобильского біосферного заповідника, то вона буде направлена саме на природоохоронні, науково-дослідні, освітні цілі. Вся діяльність буде в рамках законодавства про природно-заповідний фонд.

Щодо 10-кілометрової зони, яка не ввійде до Чорнобильського біосферного заповідника (позначена червоним кольором на схемі) – це і є територія призначена для специфічних промислових цілей, а саме: добудова Нового безпечного конфайнменту, який накрие зруйнований четвертий енергоблок, демонтаж інших енергоблоків ЧАЕС, зберігання та захоронення радіо-активних відходів. До речі, кількість працюючих в зоні відчуження близько 6-7 тис. співробітників різних профільних підприємств, які працюють вахтовим методом.

А тепер давайте поясню куди саме ми дозволимо заселятись людям та вести господарську діяльність. Коли відбувся вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС було визначено зони впливу радіації, а саме: зона відчуження, зона примусового відселення, зона добровільного відселення та зона підвищенного радіологічного контролю. З зони підвищенного радіологічного контролю вже зняті обмеження, зараз працюємо над зняттям певних обмежень з зони примусового та добровільного відселення, де і можна буде заселятись та вести певну господарську діяльність, але ще раз наголошую, ці зони не входять в зону відчуження. В зоні відчуження найближчим часом життя на постійній основі не передбачено.

Back to top